Arsa Satın Alırken Önemli 16 Altın Kural

Emlak yatırımlarından en yüksek kazancı sağlayacak olan arsadır. Fakat arsaya yatırım yapmanın da altın kuralları vardır. Bu kurallara dikkat ettiğiniz sürece orta ve uzun vadede mutlaka kazanırsınız. İşte 16 altın kural

Doğru zamanda doğru yerde gayrimenkule yatırım yapmak orta ve uzun vadede yatırımcılara çok büyük getiri sağlayabilir. Emlak yatırımlarından en yüksek kazancı sağlayacak olan arsadır. Fakat arsaya yatırım da altın kuralları vardır. Bu kurallara dikkat ettiğiniz sürece orta ve uzun vadede mutlaka kazanırsınız.

İşte Arsa Satın Alırken Dikkat Edilecek 16 Altın Kural

1- Büyük inşaat şirketlerine komşu olun: Büyük inşaat şirketlerinin arsa satın aldığı bölgelerde arsa fiyatları prim yapar. Bu şirketler prestijli projeleri hayata geçirir.

2- Planlı kentleşme olan bölgeleri tercih edin: Planlı kentleşmenin yapıldığı bölgelerde, kaliteli ve üst gelir gruplarına hitap eden projeler gerçekleştirilir. Planlı kentleşen bölgelerde arsa fiyatları daha çabuk yükselir.

3- Göç alan bölgeler çok kazandırır: Kentlere göç edenlerin yerleştiği bölgelerde yeni yapılaşmaya gidilir. Kentlerin göç edenlerin yerleştiği bölgelerinde arsa fiyatları yükseliş eğilimindedir.

4- Gelir seviyesi yüksek kesime komşu olun: Potansiyel olarak üst gelir grubunun tercih edebileceği bölgelerde arsa satın almak, ilerde büyük kazançlar sağlayabilir. Bu kesimin tercih edebileceği bölgelerde arsa fiyatları yükseliş eğiliminde olur.

5- Teşvik, arsa fiyatlarını yükseltir: Bir kente yatırımlar artarsa arsalar da bundan payını alır. Teşvik kapsamındaki illere için sıcak para gireceğinden bu eninde sonunda arsa fiyatlarına yansır. Fiyatlarda yükseliş öncelikli olarak sanayi imarlı arsalarda başlar.

6- Hızlı büyüyen kentlerden arsa alın: Hızlı büyüyen kentlerde konut ve ticari bina yapımı için arsaya olan talep artar. Talep de fiyatları yükseltir.

7- Faizlerdeki düşüş arsa fiyatlarını yükseltir: Enflasyon ve faizdeki düşüşler, emlak fiyatlarını yükseltir.

8- Ulaşım projeleri değeri artırır: Bir bölgedeki emlak fiyatlarının yükselmesi o bölgeye yapılacak yol ve ulaşım projeleri ile doğru orantılıdır.

9- Ana caddeleri tercih edin: İmara yeni açılan bölgelerde ana cadde üzerindeki arsaların fiyatı, arka taraflara göre daha kısa sürede ve daha hızlı artar.

10- Resmi kurumlara yakın olsun: Eğer gelişmekte olan bir bölgede arsa alıyorsanız, imar planını detaylı olarak inceleyin. Mutlaka hastane, okul, belediye, kaymakamlık, valilik gibi resmi dairelerin yakınında olan arsaları tercih edin.

11- Cephesi geniş olsun: Bir arsanın, ana caddeye olan cephesinin genişliği gelecekte değerinin daha da artmasını kolaylaştırır.

12- Çevresindeki yolları önemseyin: Bir arsanın etrafı yollarla çevrili ise bu arsanın değeri de artar.

13- Yaya geçitlerini tercih edin: Alacağınız arsanın ilerde yaya geçidi yapılabilecek noktalarda olmasına özen gösterin.

14- Endüstri tesislerine dikkat edin: Özellikle konut yapmak veya müteahhide vermek için satın aldığınız arsaların endüstri tesislerine yakın olmamasına özen gösterin.

15 – Ormana yakın olmayın: Ormana komşu arsaları satmak zordur. Türkiyede ormanla ilgili politikalar hükumetlere göre değişiklik gösterebilir.

16- Kriz dönemlerini fırsat bilin: Arsa satın alırken kriz dönemlerini fırsat bilin.

Toplam

6

İlan

Toplam

2

İlan

Toplam

21

İlan

Toplam

10

İlan

Güncel Emlak Haberleri

SATILIK ARSA AYDIN/EFELER KARDEŞKÖY SATILIK ARSA AYDIN/EFELER KARDEŞKÖY KARDEŞ KÖYDE SATILIK ARSA ACARLAR YOLU ÜZERİ 150 M YOL CEPHELİDİR Aydın Efeler KARDEŞKÖY Mahallesinde Acil Satılık Arsa 600
UMURLU’DA SATILIK KÖŞEBAŞI  ARSA UMURLU’DA SATILIK KÖŞEBAŞI ARSA Aydın Efeler Pınardere Mahallesinde Acil Satılık Arsa Burayada Bir BakınAydın Ortamahallede Acil Satılık 1+1 DaireAydın Efeler Aşağı
Aydın Efeler Aşağı Kayacık Mahallesinde Satılık Ev ve Arsa Aydın Efeler Aşağı Kayacık Mahallesinde Satılık Ev ve Arsa Aydın EfelerAşağı Kayacık Mahallesinde Acil Satılık Arsa ve Ev Burayada Bir BakınAydın Nurgayrimenkul ‘ de Yatırımlık Büyük ArazilerSatılık